Ми в соціальних мережах
+38 067 67 44 028
+38 093 023 53 54
Пан Степан

" Медовий Рай "

Image

Фестиваль "МЕДОВА ЗАБАВА"

Пасічництво на галицьких землях найактивніше розвивалося завдяки заснуванню у 1857 році Ю. Любінецьким у Перемишлянах школи бджільництва, що була однією із перших шкіл пасічників у галичині і Європі. І нині у Перемишлянському професійному ліцеї працьовиту молодь навчають за спеціальністю бджолярів аби давні місцеіві традиції не занепали. Саме тому напередодні Спаса ( 18 серпня ) на Перемишлянщині у селі Ганачівка, збираються пасічники із Західної України яких ласкаво приймає Гостинний Двір на "Білому Потоці". У рамках свята відбуваються вікторини, конкурси, польоти на повітряній кулі, виставка-продаж продукції бджільництва, реманенту та народних ремесел, майстер-класи з виготовлення ласощів з меду, де усі охочі зможуть покуштувати різноманітні медові продукти - прополіс, пергу, маточне молочко, а також відбувається святковий концерт народних гуртів. Під час святкування також проводяться конференції та засідання за круглим столом за участю представників професії бджільництва, де професіонали діляться своїми таємницями і розповідають про досягнення у медовій справі. Крім цього відбувається презентація нової літератури з бджільництва, де йдеться про цілющі властивості меду, його застосування в кулінарії, медицині та інших сферах. Ласкаво запрошуємо щороку на це чудове "Медове" свято.

Коли, де і як проходить свято пасічника ? Фестиваль "МЕДОВА ЗАБАВА "" (Свято пасічника) Кожного року у серпні в Гостинному Дворі проходить свято меду

День пасічника (19 серпня) у селі Ганачівці Перемишлянського району відзначають третій рік поспіль. Про традиції бджільництва, які здавна існували в цьому краї, свідчить зображення солом’яного вулика на гербі Перемишлян. У цьому місті в 1857 році була заснована одна з перших шкіл пасічників у Галичині та Європі.

Те, що Ганачівка святкує День пасічника, було помітно ще в маршрутці, яка їхала зі Львова. Потік людей у вишиванках: молодь, подружня пара з дитиною і візочком, бабусі, жіночки…

Гостинний двір «На білому потоці», де відбувалося святкування, зустрів гостей Івасюковою «Червоною рутою», іншими українськими піснями, які гучно лунали з колонок. На спеціально облаштованій сцені виступили ганачівські дошкільнята в народних строях, їхні старші колеги з Народного дому, фольклорні гурти села Свіржа «Майоран» і села Бачева – «Бачівчанка».

«Цьогоріч медову продукцію представили значно більше пасічників, ніж торік, – розповідає організатор свята, голова ГО «Майбутнє Опілля» Степан Микитів. – Окрім львівських, до нас приїхали бджолярі із Закарпатської, Хмельницької і Вінницької областей. Вперше на Дні пасічника можна придбати вишиті ікони і картини з бісеру, кераміку».

У той час, коли музичне свято творилося на сцені, медове розгорталося біля прилавків пасічників. Люди підходили і дегустували медовуху, медовий квас, липовий і гречаний меди, цікавились настоянками з прополісу і воскової молі, стільниковим медом. Літр перемишлянського липового меду можна було придбати за 70 гривень, закарпатського – за 90 грн., стільки ж просили за півтора кілограма стільникового меду.

Скуштувати медових напоїв і медового квасу вдалось і журналісту «ВЗ». Медовий квас (5 грн. за склянку), як і медовуху приготувала донька ганачівського пасічника Ярослава Сливки. «Рецепт напоїв знає тільки вона, їздила на різні виставки до Києва, була на Сорочинському ярмарку», – розповідає пан Ярослав, який після виступу у народному колективі підійшов до свого прилавку. – Вже шість років займаюся пасічництвом, в минулому фермер, голова асоціації фермерів Перемишлянського району. Коли приїхав з Італії, вирішив залишити фермерство і зайнятися бджільництвом. Хоч бджоли кусають, але я їх люблю. Маю 19 сімей, свій бджолярський будинок на два лежаки».

Охочі оздоровитись не минали бджолярського будиночка на території гостинного двору. Туди люб’язно запрошував господар обійстя – подихати пилком і прополісом. Під кожним дерев’яним лежаком там по декілька бджолиних сімей, усього в будиночку вісім сімей. Разом це близько півмільйона бджіл. Дзижчання медоносних комах заспокоює нервову систему, пилок і прополіс добре впливають на дихальні шляхи.

На святі була ще одна атракція – для дітей – польоти на повітряній кулі. Проте куля із дітлахами не літала над селом, а на кілька хвилин піднімалася на невелику висоту. Однак і за таких умов радощів малечі не було меж. Завершив свято виступ співачки Софії Федини.

Джерело: Високий замок online —http://wz.lviv.ua/life/123818